Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Ołówek to grafitowa wkładka w oprawie drewnianej lub plastikowej, która może być wykonana w różnych kształtach: okrągłym, trójkątnym i sześciokątnym. Im wyższa temperatura wypalania grafitu, tym wyższa jego jakość, tym lepsze drewno w skorupce i lepsza jakość całego ołówka. Jest to najpopularniejsze narzędzie do rysowania do szkiców i dużych zdjęć. Ze względu na różne stopnie twardości grafitu możemy uzyskać różne, zaskakujące rezultaty.

Ołówki grafitowe są powszechnie znanymi i używanymi narzędziami do rysowania w biurach i szkołach. Ten produkt służy do pisania i rysowania na papierze. Jest podzielony i posiada twardość pręta grafitowego HB, co po naklejeniu na całej długości zapewnia wysoką jakość i trwałość. Nasza wieloletnia praktyka, poparta pozytywnymi opiniami klientów, pozwala nam dostarczać klientom produkty najwyższej jakości przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Różnorodność produktów jest bardzo duża, dzięki czemu każdy artysta może bez problemu znaleźć własne akcesoria. Zapewnij swojemu klientowi ołówek, który będzie przypominał o Twojej firmie. To idealny gadżet, bo mimo iż dzisiaj w dobie elektronicznych akcesoriów każdy z nas ma pod ręką ołówek.

Poziomy twardości są następujące: 9B, 8B, 7B, 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H. Waha się od najdelikatniejszego do najtwardszego ołówka. Bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniej twardości do zastosowania ołówka. Jeśli zdecydujemy się na produkt, który nie będzie pasował, trudno będzie z niego korzystać.

Miękki model doskonale nadaje się do szkicowania i malowania artystycznego. Grafit łatwo się ściera, co pozwala szybko wypełnić duże przestrzenie. Ponieważ jest kruchy i miękki, nie należy go zbyt mocno dociskać podczas rysowania. Miękki ołówek pozwala rysować grube linie o ciemniejszym odcieniu niż twardy ołówek. Ich końcówki szybko matowieją, dzięki czemu w krótkim czasie można uzyskać rysiki o różnej grubości. Twardy ołówek zapewnia jasne odcienie linii, a tworzone linie są cienkie. Możesz ich używać do rysunków technicznych, ponieważ są bardzo precyzyjne. Rysik jest też bardziej odporny na nacisk podczas rysowania, co poprawia niezawodność pracy. Świetnie sprawdzą się przy tworzeniu szkiców.