Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Apteczka to produkt, który dzięki odpowiedniemu wyposażeniu pomoże w udzielaniu pierwszej pomocy. Dlatego nie ma modelu z ogólnym wyposażeniem. Odpowiednio wyposażona apteczka to nie tylko podstawowe wyposażenie ratownictwa medycznego, ale także niezastąpiony sprzęt dla każdej rodziny i miejsca pracy. W każdej chwili może być potrzebna apteczka. W poniższym dziale znajdziesz apteczkę wraz z wyposażeniem, w tym podstawowe środki medyczne takie jak plastry, bandaże, nożyczki i ciepłe koce, a także profesjonalne apteczki z dużą ilością opatrunków.

Wybierając apteczkę, podstawowym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest oczywiście jej rozmiar. Mała i prosta do codziennego użytku będzie zupełnie inna niż duża profesjonalna apteczka zespołowa niesiona przez funkcjonariusza pełniącego funkcję ratownika medycznego. Drugą cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest sposób jej otwierania. Niektóre, szczególnie te najmniejsze, przypominają klasyczną sakiewkę. W tym przypadku, gdy otwieramy tylko małą klapkę, czasami trudno jest znaleźć potrzebny element. Niektóre z nich można otwierać niemal na całej powierzchni, a po rozłożeniu z łatwością znajdziesz każdą, nawet najmniejszą część. Oprócz komfortu użytkowania wpływa również to na szybkość działania. Ten aspekt jest również ważny w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia i zawsze należy mu poświęcić należytą uwagę.

Bardzo ważnym, ale w dużej mierze pomijanym zestawem pierwszej pomocy jest apteczka osobista. Ten rodzaj może być używany podczas różnych wycieczek. Na przykład zwykły weekendowy wypad w góry może być dobrym sprawdzianem praktyczności tego rodzaju produktu. Jeśli masz skręconą kostkę lub otartą stopę, pomocne może być zastosowanie plastrów lub sterylnej gazy i elastycznych opasek. Posiadając apteczkę w domu lub w pracy na przykład w przypadku urazu mechanicznego, takiego jak złamana ręka, trójkątna chusta może być bardzo ważna, aby pomóc osobie poszkodowanej.